Naturalne farbowanie włosów

naturalne farby do włosówFarbowanie włosów stanowi jeden z najważniejszych aspektów dbania o urodę dla wielu kobiet. Dla pań nie ma nic gorszego jak matowe włosy, pozbawione blasku. Dlatego, zdecydowana większość kobiet regularnie farbuje swoje włosy, odświeżając kolor i nadając im błysku. Wciąż najbardziej popularne są farby chemiczne, które jednak stanowią duże zagrożenia zarówno dla struktury włosa, jak i zdrowia całego organizmu. Alternatywę stanowią naturalne farby do włosów.

Wady farb chemicznych

Standardowe farby chemiczne w swoim składzie zawierają środki alkalizujące, których zadaniem jest wnikanie w strukturę włosa. Przy dłuższym stosowaniu zawsze prowadzi to do jego uszkodzenia. Dewastowana struktura włosa szybko objawia się traceniem blasku, mimo częstego farbowania, a sam włos staje się coraz słabszy i podatny na rozdwajanie końcówek, a nawet wypadanie. Dodatkowo, takie substancje są niebezpieczne dla zdrowia, szczególnie w przypadku kobiet w ciąży.

Zalety naturalnych farb

Największą przewagą naturalnych farb do włosów jest oparcie składu jedynie na produktach pochodzenia przyrodniczego, wyciągach z roślin, owoców itp. Dzięki temu, barwnik nie wnika w strukturę włosa, a jedynie oplata jego zewnętrzną część. Efekt farbowania jest podobny, a włos zachowuje swoją pierwotną siłę.